להתאמן דווקא בחורף כאשר הטמפרטורה יורדת והמוטיבציה מזגזגת


תקופת החורף נהדרת לאימון גופני וממש לא סיבה להזניח את הכושר הגופני ולהיכנס לשנת חורף. למעשה משטר אימונים חורפי הוא הדרך הכי טובה להילחם בדכדוך החורף ובהשמנה הנלווית אך כאשר קר, חשוך ורטוב אנו ממהרים לוותר מהר יותר ולא להתאמן, להלן כמה נקודות למחשבה

1. קבעו לוח זמנים – אל תגידו נתאמן השבוע באופן כללי ותאורטי, שריינו לעצמכם לוח זמנים לאימון באמצעות קביעה מדויקת של יום ושעה לפחות פעמיים בשבוע. במידת הצורך הזיזו את השעה אבל אל תפספסו אימון ללא סיבה. הכניסו זאת ליומן או רשמו זאת על פתק. זהו זמן איכות שלכם להשקיע בבריאותכם.

2. קבעו יעדים ומטרות – יעדים ומטרות ספציפיים יעזרו לנו לצאת לאימון גם כשקל לוותר, רשמו את היעדים במידת הצורך עשו זאת עם המאמן - למשל לקבוע יעד של אימון 3 פעמים בשבוע או לרוץ מספר קילומטרים במהלך השבוע או להשתתף במירוץ בסוף החורף. מרתון ת"א 2017 אנחנו נהיה שם!

3. הנכס הכי יקר שיש לכם - במחקרים שונים, דווח כי אנשים שממשיכים לעסוק בפעילות גופנית מתונה בתקופת החורף, עשויים להקטין ב-20% את הסיכוי ללקות במחלות זיהומיות של דרכי הנשימה העליונות. לכן, כדאי להמשיך לעסוק בפעילות גופנית מתונה הכוללת רכיבי סבולת אירובית, רכיבי כוח וגמישות. http://lp.vp4.me/rjyr

4. גיוון ויצירתיות – ביום גשום עבדו על מרכיב הכוח על מנת לבנות שרירים ולהאיץ את חילוף החומרים, וביום אחר צאו לאירובי מרענן באוויר הקריר. באם המוטיבציה ירודה או פשוט מתחשק לכם הדרכה צמודה, ניתן לנסות מסגרת אימוני כושר בקבוצה מגניבה

פרטים על קבוצת הכושר

5. שעת כושר משותפת – תמיד כיף להתאמן בחברה טובה, כאשר יש מישהו שדוחף ומעודד אתכם זה יוצר הבדל ענק. ניתן לקבוע מפגשי כושר משותפים עם חברים אוהבי כושר שידחפו אותכם מעלה. יתרונות של עבודה עם פרטנר הוכחה מספר רב של פעמים, הן בכדי העלאת המוטיבציה לעסוק בכושר והן למגמת שיפור והתמדה.

6. לשחרר את השומן - תופעה מעניינת שאופיינית לפעילות גופנית בקור, היא דלדול מהיר של מאגרי הגליקוגן (מאגר של פחמימות בכבד ובשרירים) ועלייה במטבוליזם של השומן. קצב השימוש המהיר בגליקוגן גורם לריקון המחסנים שלו בגוף, דבר שמאלץ את השרירים לפנות אל השומן כמקור אנרגיה מועדף. גם הורמון האדרנלין המופרש במהלך הפעילות הגופנית גורם לשימוש מואץ בשומנים כמקור אנרגיה, מה שיוצר בעצם שריפה מוגברת של שומנים. תנאי הקור מעלים את קצב חילוף החומרים בגוף, בין היתר בכדי לשמור על טמפרטורת גוף תקינה, כך שעונת החורף היא תקופה נפלאה למי שרוצה להיפרד מקילוגרמים מיותרים של שומן.

7. להתלבש בחכמה - בעונה הקרה חשוב להקפיד על שמירת חום הגוף לפני האימון ובמיוחד כשמסיימים את הפעילות, לכן, עיקר הדגש הוא לאחר סיום האימון. חשוב להימנע ממעברים חדים מחום לקור, לכן לאחר אימון מומלץ ללבוש בגדים חמים לפני היציאה לאוויר הפתוח. בעיקר יש לשמור על אזור הראש והצוואר באמצעות כובעים, צעיפים וחולצות.

שלכם, יגאל כושר, שחייה ומנטורינג לאורח חיים מנצח לכל שאלה מוזמנים להגיב וליצור קשר. 054-5771732

#טיפים #חורף #מרתוןתא2017

16 צפיות0תגובות

יגאל ברקוביץ- מאמן מוסמך

גופני & מנטלי 

לאורח חיים מודע

http://ilcc.org.il/%D7%93%D7%A3_%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA

054-5771732

igal56@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Facebook - White Circle
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon

זה הזמן ליצור קשר…

*השאר את כל הפרטים בצורה מסודרת ואני אדאג לחזור אליך לשיחת ייעוץ, בכדי למצוא עבורך את המענה הטוב ביותר