• יגאל ברקוביץ׳

הדבר שהכי חשוב והכי משפיעה להט הרגל חדש


מה הכי חשוב בשביל לפתח הרגל חדש? מה הכי חשוב בשביל לשנות הרגל שתוקע אותך ומשאיר אותך מתוסכל וחסר אמונה? מה הכי חשוב בשביל להגיע לתוצאות ויעדים ראויים?

ניחשתם נכון!

מוטיבציה = הנעה!

מ ו ט י ב צ י ה - מ ו ט י ב צ י ה - מ ו ט י ב צ י ה - מ ו ט י ב צ י ה - היא שדרושה לנו בשביל להתחיל ולהתמיד בפעילות...

הבסיס לכל פעילות/הרגל חדש שאנו רוצים לרכוש הוא לעורר ולהחזיק במוטיבציה(הנעה) שמכוונת ומעוררת אותנו להשגת המטרה.

איך לעורר, ואיך לשמור על מוטיבציה שתיתן

לנו דלק איכותי לאורך זמן?

נבחין בין שני סוגי מוטיבציה:

1.מוטיבציה פנימית - נובעת מתוך תחושה של בחירה/חיבור ללא תלות בתוצאה. כלומר, אם נהנה מהדרך והעשייה ולא רק מהתוצאה, נוכל להתמיד לאורך זמן, פעולה שמובילה לתגמול וחוויה פנימית.

2.מוטיבציה חיצונית - מתחלקת לשניים. מוטיבציה חיצונית חיובית ומוטיבציה חיצונית שלילית. מוטיבציה חיצונית מתגמלת אותנו פיזית/גשמית ושמשמשת אותנו כאמצעי להשיג מטרה,

פעולה שמובילה לתגמול חיצוני.

נתמקד במוטיבציה החיצונית השלילית והחיובית:

מוטיבציה חיצונית שלילית – היא מוטיבציה שמקור הכוח שלה הוא כאב,

אנו מאוד רוצים להימנע ממשהו וזה הכוח שמניע אותנו לפעול.

מה הכאב שלכם ואיך הוא יגדל עם לא תפעלו?

איך תראו ותרגישו עוד שנה ובעוד 3 שנים אם לא תפעלו?

בתקופה מסוימת לא הקפדתם על תזונה מאוזנת ואורח חיים פעיל ועליתם במשקל באופן ניכר (בטח שלא אתם, הם...) בטח הרגשתם רע עם המצב. כיום אם תבינו שאתם יכולים שוב להידרדר למצב הזה או שאתם כבר נמצאים בו, סביר מאוד שאתם תהיו מוכנים להתניע ואפשר יהיה לעורר מוטיבציה לפעולה שתרחיק אותכם מהכאב, העיקר שלא להגיע/לשמר את המצב. אתם תעשו כמעט הכול כדי להימנע מהמצב הכואב, במקרה הזה מוטיבציה חיצונית שלילית מפעילה את מי שאינו רוצה להיות בעודף משקל, או שמפחד לפתח מצב בריאותי לא-תקין. הפחד, התסכול והעצבנות מזינים את סוג המוטיבציה הזו.

נקודת החלשה של מוטיבציה החיצונית השלילית היא שברגע שמתחילים ומתקדמים מעט הגורם המניע(כאב) דועך ואנו נותרים ללא תוצאה וכיף... עד ששוב נתקל בסיטואציה דומה. מתי בפעם האחרונה התחלתם לפעול מתוח כאב ואיך שהכאב דעך הפסקתם את הפעולות הדרושות?

אנשים המעוניינים להפחית ממשקלם ואשר מונעים מסוג זה של מוטיבציה באופן בלעדי – לעיתים רחוקות מצליחים להשיג את משקל היעד! הם מתחילים חזק ונעצרים מהר מאוד לפני שהשיגו את משקל היעד מכיוון שההשתקפות שלהם במראה "כבר לא נראית כל כך רע" בעיניהם, ואז מה קרה? המוטיבציה לפעולה נעלמה כליל. מפה, כל שנותר הוא לעלות מחדש במשקל, עד לפעם הבאה. יוצא מכך למעשה כי מוטיבציה חיצונית שלילית, אף שהיא חיונית, היא אינה מספקת, ואינה תומכת בפעולה לאורך כל התהליך.

אז מה עוד עומד לרשותנו?

מוטיבציה חיצונית חיובית – היא מוטיבציה שמקור כוחה נובע ממקום חיובי(עונג), אנחנו רוצים בפירוש להשיג את המטרה כי אנו מאמינים שהדבר יעניק לנו עונג רב - שמחה,סיפוק, הוקרה, יוקרה, גאווה ועוד..

בשביל לרומם את המוטיבציה החיובית יש לשאול בשביל מה אנו רוצים את הדבר, מדוע חשוב לנו לפעול, מה יתאפשר לנו בדרך ליעד וביעד עצמו? מה נרגיש כשאנו ביעד? צרו לכם מטרות גדולות ולכו בצעדים קטנים לעבר התמונה המנצחת/חזון.

עבור האדם שמונע ע"י מוטיבציה מסוג זה והמנסה לרדת במשקל – יש יעד ברור, הוא בפירוש מבין מדוע כדאי לו להשיל משקל ולעשות את הדרוש גם אם בדרך יהיו קשיים והסחות דעת, הוא יודע ומרוכז בדיוק במה הוא כן רוצה ואיך זה משרת אותו - הוא עושה עבודה הכנה טובה והוא מוכן לעבוד לאורך זמן בשביל להתקדם בצעדים קטנים לעבר המטרה שרצויה. ככל שהאדם מתקרב ליעד הנכסף הרצון שלו נהיה גדול יותר והאפשרות לפרוש או להאט כמעט ולא קיים, עד להגעה ליעד או אפילו מעבר.

תרשמו את הנוסחה המנצחת שלי למוטיבציה ולתוצאות:

הפער בין מוטיבציה חיצונית שלילית(כאב) לבין מוטיבציה חיצוני חיובית(עונג) + פיתוח מודעות למוטיבציה הפנימית שירשנו מהבריאה + שותף מקצועי מהחוץ שמאמין בנו ואנו מחויבים לו.

בעזרת מאמן קשוב,שותף דרך, אמפתי ומקצועי תוכלו לאפיין ולראות בבירור מה אתם רוצים ויכולים להשיג (כשאנו תקועים, מאוד מאתגר להבין או להאמין שאנו יכולים לשפר ולשנות).יש צורך לפרט ולהבין מה התוצאה האמתית שתגרום לנו להרגיש טוב יותר לאורך זמן. תהליך כזה יהיה הדרגתי ומוגדר ובדרך כלל יארך לפחות 3 חודשים. תהליך שיאפשר לצמוח,

לפתח הרגלים חדשים, להתמיד ולהצליח לאורך זמן.

הזדמנות פז לעבוד איתי ולשפר את הרגלי התזונה שלכם -לתמיד.

בהשקעה של שעה לשבוע למשך 12 שבועות.

לא אוסיף לכם עוד טיפים - נתאמן על איך ליישם

את מה שאתם יודעים אבל למרות הידע לא מצליחים ליישם!

אעזור לך להוריד את הסנדלים עם הבוץ שמקרקעים אותך ואוביל

אותך למצוא לך זוג סנדלים עם כנפיים שתוכל לעוף!

לפרטים נוספים 0545771732

אהבתם את הפוסט?

עקבו אחר הדף: דף הקבוצה

יודעים מה לאכול ואוכלים "תקין" ולמרות זאת המשקל לא יורד!

החלטתם שאתם באמת רוצים להתחיל לשפר הרגלי אכילה,

לרכוש ולאזן את כל הדרוש בכדי ליהנות מגוף מדהים ואורח חיים מנצח?

מוזמנים ליצור קשר לבדיקת התאמתכם לתהליך קואצ'ינג אישי/משפחתי

(*משולב פעילות גופנית) *מתאים גם לנוער מגיל 10*ניתן לתאם פגישת היכרות:

*לפרטים מלאים על קואצ'ינג לאורח חיים מנצח

שלכם, יגאל ברקוביץ'

מאמן ספורט & קואצינג לאורח חיים מנצח והגשמה עצמית.

0545771732

*אם אהבתם את הפוסט אתם מוזמנים לשתף אותו וכמובן לקרוא את המדריך

"להפוך את הכושר שלך למשהו שתהיה גאה בו"

**הרשמה לאימון היכרות בקבוצת הכושר

#מודעות #מחשבותמקדמות #מוטיבציה #אורחחייםמנצח #קואצ39ינג #תהליךשינוי

© 2016 by Igal Berkovich

  • White Facebook Icon
  • Facebook - White Circle
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon